مركز آموزش مجازي رايتك

سطوح برنامه ريزي سازماني و مزاياي آن

برنامه ريزي سازماني

مدير يا مديران برنامه‌ريزي، برنامه‌ريزي را با يك تحليل موقعيتي آغاز مي‌‌نمايند و درچارچوب محدوديت زماني و منابع، اطلاعات مرتبط با مسأله مورد برنامه‌ريزي را جمع‌آوري و تفسير مي‌‌نمايند؛ سپس با تأكيد بر‌خلاقيت، مديران و كاركنان را تشويق كرده تا بر پايه نگرشي وسيع به امورشان بينديشند؛ آنگاه با توجه به مزايا، مضرات و تأثيرات بالقوه هر‌گزينه، مناسبترين و امكان پذيرترين اهداف و طرحها را برگزيده و مديران و كاركنان را توجيه نموده و منابع مورد نياز را در اختيار آنان گذاشته و به انجام آن تشويق مي‌نمايند.

اولين ارزش و اولويت برنامه ريزي سازماني ، كمك به سازمان براي فعاليت موفق در محيطي پيچيده و پويا است. از برنامه ريزي استراتژيك به عنوان ابزاري براي ايجاد و هدايت تغييرات سازماني استفاده مي كند.

جهت شركت در دوره برنامه ريزي سازماني كليك كنيد


برچسب: آموزش حضوري، آموزش مجازي، برنامه ريزي سازماني، برنامه ريزي، برنامه ريزي سازماني، دوره برنامه ريزي سازماني، دوره غيرحضوري، دوره مديريت، رايتك، مديريت، موسسه رايتك، گواهينامه بين المللي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۰۷:۲۰ توسط:رايتك موضوع:

مفهوم مدل OSI در شبكه

مدل OSI چيست؟

سازمان بين المللي ISO يك استاندارد با هدف چگونگي جابجايي اطلاعات بين كامپيوتر ها و دستگاه هاي محتلف ارائه داده است. اين سازمان مدل خود را در 7 لايه ارائه داده است. هدف مدل ISO، قادر ساختن سازندگان تجهيزات سخت‌افزاري توليد كنندگان نرم‌افزار و مديران شبكه براي مديريت شبكه براي مديريت بهتر و ايجاد تكنولوژيهاي پيشرفته جديد و منطبق ساختن آنها با قالبهاي استاندارد امروزي است. 7 لايه مورد بحث در اين استاندارد هر كدام مرحله‌اي از ارتباط بين دستگاه‌هاي مختلف را شرح مي‌دهد. لازم به ذكر است كه مدل OSI ايده‌هاي مطرح در زمينه انتقال اطلاعات را به صورت كلي بيان مي‌كند و پروتكلهايي مثل IP و IPX كاملاً با استاندارد مزبور همخواني ندارند. درك مدل 7 لايه‌اي OSI شما را در مديريت آسان و عيب‌يابي مشكلات ياري خواهد داد.

جهت شركت در دوره CCNA اينجا كليك كنيد 

مدل OSI شبكه


برچسب: آموزش CCNA، آموزش حضوري، استاندارد OSI، دوره CCNA، دوره آموزشي CCNA، مدل OSI، موسسه رايتك، گواهينامه بين المللي، گواهينامه دوره CCNA،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۵۳:۵۵ توسط:رايتك موضوع:

اهداف و وظايف مديران منابع انساني

مديريت منابع انساني

مديريت منابع انساني عبارت است از فرايند جذب، آموزش، ارزيابي و جبران خدمت كاركنان؛ و هدف آن كسب اطمينان از جذب و نگهداري منابع انساني شايسته در سازمان به منظور افزايش بهره‌وري سازمان است.

مقصود از مديريت منابع انساني سياست ها و اقدامات موردنياز براي اجراي بخشي از وظيفه مديريت است كه باجنبه هايي از فعاليت كاركنان بستگي دارد، به ويژه براي كارمنديابي، آموزش دادن به كاركنان، ارزيابي عملكرد، دادن پاداش و ايجاد محيطي سالم و منصفانه براي كاركنان سازمان. مديريت امور كاركنان حوزه اي است كه به اندازه حوزه مديريت قدمت دارد اما به طور طبيعي دستخوش تغيير و تكامل شده است.

نقطه عطف اين تغيير و تكامل جايي است كه به جاي مديريت كاركنان، مديريت منابع انساني مطرح مي شود. مديريت منابع انساني علاوه بر دارا بودن مباني و مفاهيم مديريت كاركنان، رويكردهاي كلي تر و جديدتري را در مديريت نيروي انساني در نظر مي گيرد.

جهت شركت در دوره آموزشي مديريت منابع انساني كليك كنيد

دوره آموزشي مديريت منابع انساني


برچسب: آموزش حضوري، آموزش مجازي، آموزش منابع انساني، تعريف منابع انساني، دوره غيرحضوري، دوره مديريت، دوره مديريت منابع انساني، دوره منابع انساني، مدرك دوره منابع انساني، مديريت، مديريت منابع انساني، منابع انساني، موسسه رايتك، كنترل پروژه تخصيص منابع، گواهينامه بين المللي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۰۳:۳۴ توسط:رايتك موضوع:

دوره آموزشي CCNA و مزاياي داشتن مدرك آن

سيسكو و مدرك ccna

 سيسكو بزرگترين شركت توليد كننده تجهيزات حرفه اي شبكه مي باشد. اين شركت محصولات مختلفي از جمله انواع روترها وسويچ ها ، فايروال ها تجهيزات وايرلس و … دارد .علاوه بر آن شركت سيسكو سيستم عامل هاي مختلف جهت محصولات متفاوت خود را به مشتريان ارايه مي كند. ابزار هاي مختلف مديريتي و مانيتورينگ و گزارش گيري از جمله محصولات ديگر نرم افزاري اين شركت مي باشد .

دوره CCNA آموزشي اولين مدرك ارائه شده توسط شركت سيسكو مي باشد كوتاه شده عبارت Cisco Certified Network Associate است. افراد پس از گذراندن دوره CCNA با انواع اتصالات و كابل هاي شبكه جهت اتصال دستگاههاي مختلف شبكه و نيز نصب و پيكر بندي و عيب يابي شبكه ها و تجهيزات شبكه از قبيل روتر و سوئيچ با اقياس كوچك تا متوسط آشنا خواهند شد.

جهت شركت دردوره آموزشي CCNAكليك كنيد

ccna


برچسب: آموزش CCNA، آموزش حضوري، آموزش شبكه CCNA، آموزش مجازي، اموزش CCNA، دوره اموزشي CCNA، دوره حضوري CCNA، دوره غيرحضوري، مدرك CCNA، موسسه رايتك، گواهينامه CCNA، گواهينامه بين المللي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ تير ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۵۲:۱۰ توسط:رايتك موضوع:

تكنيك هاي سئو يا بهينه سازي موتور هاي جستجو

سئو يا بهينه سازي موتور هاي جستجو

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است كه كلمات معادلي چون SEO يا بهينه سازي موتور جستجو دارد. بهينه سازي سايت (سئو) به فرآيندي گفته مي شود كه با استفاده از تركيب تكنيكهاي برنامه نويسي، محتواي سايت و عوامل خارجي تاثير گذار در رنكينگ گوگل و استفاده از علم سئو باعث افزايش ترافيك و بازديد سايت شما خواهد شد. سئو يك كار دراز مدت است به اين دليل كه الگوريتم هاي گوگل در طول زمان تغيير مي كنند و همچنين قدرت رقباي شما نيز متغير است. به همين دليل براي اينكه نتيجه مناسب از سئو سايتتان بگيريد بايد در طول زمان و به صورت مداوم بر روي سئو سايت شما كار شود

جهت شركت در دوره آموزشي SEO (بهينه سازي موتور هاي جستجو)كليك كنيد

سئو و بهينه سازي سايت


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ تير ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۵۵:۵۷ توسط:رايتك موضوع:

digital marketing يا بازاريابي اينترنتي

مفهوم بازاريابي اينترنتي( digital marketing )

در يك عبارت ساده مي توان گفت،بازاريابي اينترنتي يا digital marketing شامل فعاليت هايي مي باشد كه در وب سايت خود، شبكه هاي اجتماعي و ساير وب سايتهاي اينترنتي انجام مي دهيم تا كاربران در سراسر دنيا با محصولات و خدمات ما آشنا شده و نسبت به خريد محصولات و خدمات ما اقدام كنند. بازاريابي اينترنتي، ويژگيهاي فني و خلاقانه اينترنت را با هم گره مي زند كه شامل طراحي، توسعه، تبليغات و فروش است.

digital marketing

براي شركت در دوره بازاريابي اينترنتي كليك كنيد


برچسب: digital marketing، آموزش بازاريابي اينترنتي، اموزش ديجيتال ماركتينگ، بازاريابي اينترنتي، دوره آموزشي بازاريابي اينترنتي، دوره آموزشي ديجيتال ماركتينگ، دوره تبليغات اينترنتي، دوره ديجيتال ماركتينگ، ديجيتال ماركتينگ، رايتگ، گواهينامه بين المللي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ تير ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۴۹:۱۳ توسط:رايتك موضوع:

تكنيك هاي مهندسي كيفيت و حلقه هاي كنترل كيفيت مهندسي كيفيت

مهندسي كيفيت

مديريت كيفيت

مديريت كيفيت يعني نظارت بر فرآيند ساخت و توليد محصول براي ايجاد اطمينان از مطابقت محصول با آنچه مورد نظر طراح يا مشتري بوده است. اين نظارت از مرحله دريافت و سفارش مواد اوليه تا خدمات پس از فروش را شامل مي‌ شود. بدين ترتيب طيف وسيعي از فعاليت ها را شامل مي گردد : قابليت دسترسي، راحتي حمل و نقل، مصرف كم انرژِي ، سهولت آموزش و بكارگيري محصول و همچنين تعمير و نگهداري و بازيافت را مي توان از عوامل كيفيت برشمرد.

جهت شركت در دوره جامع مهندسي كيفيت كليك كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۳۱:۱۳ توسط:رايتك موضوع:

آشنايي با ترسيم filled region در نرم افزار Revit

آشنايي با ترسيم filled region در نرم افزار Revit

در اين آموزش قصد داريم تا با ترسيم filled region در نرم افزار Revit آشنا شويم. براي اين كار ابتدا از طريق مسير زير به filled region رفته و بر آن كليك كنيد.

 

revit

 

 

 

براي شركت در دوره هاي آموزشي revit كليك كنيد.

 

2- سپس در Modify | Create Filled RegionBoundary tabLine Style panel نوع و سبك خط مورد نظر خود را انتخاب كنيد.

 

revit2


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۴۵:۰۲ توسط:رايتك موضوع:

تكنيك حذف افراد متحرك در عكاسي از مكان هاي شلوغ

تكنيك پركاربرد حذف افراد متحرك در عكس هاي گرفته شده از مكان هاي شلوغ

در اين آموزش مي خواهيم يك تكنيك فوق العاده را به شما آموزش دهيم و اين تكنيك حذف افراد و يا قسمت هاي متحرك در عكس هاي گرفته شده از مكان هاي شلوغ هستند. مثلا تصور كنيد مي خواهيد از ايستگاه مترو ، يك ميدان شلوغ و يا يك مكان تاريخي شلوغ عكاسي كنيد اما جنبندگاني مثل پرندگان ،آدم ها و يا ماشين هاي در حال حركت در عكس شما قرار نداشته باشند.

تكنيك

نرم افزار فتوشاپ اين امكان را دارد با اين منطق كه اگر تعداد زيادي عكس به آن داده شود تشخيص دهد جايي كه مثلا يك فرد در حال رد شدن است در گذشته چه چيزي بوده است. اين سرويس پر طرفدار stack mode است.

براي شركت در دوره هاي آموزشي فتوشاپ كليك كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۵۶:۱۲ توسط:رايتك موضوع:

سيستم هاي اطلاعاتي در مديريت mba

گرايش سيستم هاي اطلاعاتي در مديريت mba

سيستم هاي اطلاعاتي را مي توان مجموعه اي از عناصر وابسته به هم تعريف كرد كه وظيفه ي جمع آوري ، پردازش، ذخيره و توزيع كردن اطلاعات به منظور پشتيباني از تصميم سازي و كنترل را در يك سازمان بر عهده دارد. علاوه بر پشتيباني از تصميم سازي، هماهنگي و كنترل بخش هاي مختلف سازمان، يك سيستم اطلاعاتي مي تواند به مديران و كاركنان در تحليل مشكلات، تجسم بهتر و تصوير كردن موضوعات پيچيده و همچنين در توليد محصولات جديد كمك كند.

سيستم اطلاعات عبارت است از يك سيستم كامل طراحي شده براي توليد، جمع‌آوري، سازماندهي، ذخيره، بازيابي و اشاعه اطلاعات در يك مؤسسه، سازمان يا هر حوزه تعريف شده ديگر از جامعه. سيستم اطلاعات سازماني يك سيستم اطلاعات براي كار بر روي اطلاعاتي است كه به خود سازمان مربوط مي‌شوند. اگر سازماني كار توليد، جمع‌آوري و اشاعه اطلاعات آماري جمعيت كشور را به عهده دارد و براي اين وظيفه از يك سيستم‌ اطلاعات استفاده مي‌كند اين سيستم اطلاعات، يك سيستم اطلاعات سازماني نيست اما سيستم اطلاعات نيروي انساني يا سيستم حسابداري اين سازمان از جمله سيستم‌هاي اطلاعات سازماني آن محسوب مي‌شوند. سيستم‌هاي اطلاعات سازماني براي سه مورد انجام عمليات، كنترل عمليات، و تصميم‌گيري در سازمانها استفاده مي‌شوند. سيستم‌هاي اطلاعات سازماني مي‌توانند به صورت دستي يا كامپيوتري يا تركيبي از دستي و كامپيوتري اجرا شوند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۰۶:۰۰ توسط:رايتك موضوع:

فرآيند برنامه ريزي پروژه و كنترل آن

مديريت و كنترل و برنامه ريزي پروژه

مديريت پروژه مجموعه اي از ابزارها و تكنيك هايي است كه موجب مي شود فعاليت هاي پروژه بر اساس تقدم و تاخر با كيفيت مورد نظر و با صرف كمترين زمان و هزينه به انجام برسد. زماني مهمترين مسئله در اجراي يك پروژه تامين مالي آن بود. اما اينك با پيچيده شدن پروژه ها و افزايش تعداد فعاليت هاي آن، مديريت صحيح و كارآمد مهمترين عامل در انجام موفقيت آميز آن هاست. دانش مديريت پروژه در اجراي اين مهم از دو بازوي قدرتمند برنامه ريزي و كنترل پروژه بهره مي گيرد.

جهت شركت در دوره برنامه ريزي پروژه با mspكليك كنيد

برنامه ريزي پروژه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۰۲:۲۴ توسط:رايتك موضوع:

كنترل پروژه با نرم افزار msp

تعريف پروژه

يك پروژه مجموعه‌اي از فعاليتهاست كه براي دستيابي به منظور يا هدف خاصي انجام مي‌گيرد . پروژه‌ها شامل فعاليتهايي هستند كه بايد در تاريخهاي معين ، با هزينه‌هايي معين و كيفيت تعيين‌شده‌اي به انجام رسند ؛ لازمه موفقيت هر پروژه ، دستيابي توام به هر سه عامل زمان ، هزينه و كيفيت معين است و خارج شدن هر يك از سه عامل مذكور از حدود تعيين شده ، مي‌تواند به انجام پروژه‌اي ناموفق و غيراقتصادي منجر شود.در مديريت پروژه واژه‌ي «كنترل» بيشتر مشابه هدايت كشتي است، به معني سازگار كردن دائمي مسير حركت با در نظر داشتن يك هدف واحد در ذهن، رساندن كشتي به ساحل امن آنچنان كه در ابتداي مسير قول آن داده شده است. پروژه‌ي يك مسافرت موفق شامل تعيين يك مقصد مشخص، ترسيم دقيق مسير براي رسيدن به آنجا، تعيين موقعيت مكاني حين سفر، و دقت نظر داشتن به مسير پيشِ روست.

جهت شركت در دوره كنترل پروژه با نرم افزار msp كليك كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۳۲:۳۲ توسط:رايتك موضوع:

طراحي داخلي و اهميت آن

تعريف طراحي داخلي

در دنياي امروز بيشتر تجربيات زندگي افراد در فضاهاي بسته و داخلي بدست مي آيد شايد اوقاتي را براي تفريح و هواخوري و فرار از زندگي بسته در فضاي آزاد بگذرانيم. اما همين شادي فرار از محيط بسته، نشان دهنده كثرت اوقاتي است كه در اتاق ها سپري مي كنيم . به همين دليل دكوراسيون و معماري داخلي مناسب : بهترين راه حل براي بهبود وضعيت كاري ، تحصيلي در زندگي تان مي باشد .

طراحي داخلي (Interior Design) كه به عنوان يك حرفه، يك هنر و يك صنعت در دنيا شناخته شده، بهينه سازي فضاهاي داخلي ساختمان ها به منظور انجام فعاليت هاي روزمره يعني زندگي و كار است. جامعه طراحان داخلي آمريكا(ASID) طراح داخلي را چنين تعريف مي‌كند: «متخصصي براي طراحي فضاهاي داخلي، با عملكرد و كارايي بالا كه تخصص خود را از طريق آموزش‌هاي رسمي كسب كرده است.»

جهت شركت در دوره طراحي داخلي كليك كنيد

طراح داخلي مستلزم آن است كه تأكيد بر برنامه‌ريزي، طراحي كاربردي و استفاده مؤثر از فضا كه در اين حرفه وجود دارد، در مقايسه با تزئين فضاي داخلي بيشتر باشد. طراح داخلي مي‌تواند پروژه‌هايي كه شامل تنظيم فاصله‌هاي طرح اوليه را در داخل يك ساختمان و همچنين پروژه‌هايي كه نياز به درك درستي از مسائل فني مانند آكوستيك، نور، دما، و غيره دارند را انجام دهد.

اگرچه يك طراح داخلي ممكن است لايه‌اي از فضا را بسازد، وي ممكن نيست فضارا بدون داشتن تصويب يك معمار بسازد. به همين دليل است كه بسياري از طراحان داخلي تمام تحصيلات خود را براي يك معمار خوب شدن مي‌گذرانند. طراح داخلي ممكن است مايل به تخصصهايي از انواع طراحي داخلي براي توسعه دانش فني خاص به آن منطقه باشد.

جهت شركت در دوره طراحي داخلي كليك كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۳۶:۲۸ توسط:رايتك موضوع:

جريمه قراردادهاي پيمانكاري در سازمان تامين اجتماعي

جريمه جريمه ارسال ليست

ضوابط ارسال ليست در مورد قراردادهاي مشمول طرحهاي عمراني و غير عمراني يكسان و به ترتيب زير مي باشد: 
1 – ارسال ليست( صورت مزد و حقوق ) كاركنان شاغل در اجراي قرارداد در تمام يا برخي از مهاهاي دوره اجراي قرارداد در مهلت مقرر به منزله اجراي ماده 39 قانون تامين اجتماعي و قانون دريافت نقدي جريمه هاي از كارفرمايان مصوب مورخ 9/5/73 از سوي پيمانكار محسوب و پيمانكار مربوطه مشمول پرداخت جريمه تاخير و يا عدم ارسال ليست نخواهد بود. 
1 -1 – بديهي است ليست ماههائي كه با تاخير ارسال مي گردد مشمول جريمه تاخير بر مبناي حق بيمه ماه مربوطه مي باشد. 
2 -1 – از دريافت ليستهايي كه بيش از يكماه تاخير داشته و يا بعد از خاتمه عمليات ارائه مي شود بايستي بطور كلي خودداري گردد. 

جهت شركت در دوره آشنايي با قوانين سازمان تأمين اجتماعي كليك كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۱۴:۲۶ توسط:رايتك موضوع:

تحول در سازمان توسط مديريت تحول سازماني

تحولتاريخچه تحول سازماني 

تحول سازماني كه نوعي استراتژي به سازي است از اواخر دهه 1950 و اواخر دهه 1960 مطرح شد. براي بهبود سازگاري و تطبيق بين افراد و سازمان، بين سازمان و محيط و ميان عناصر و اجزاي سازماني نظير استراتژي، ساختار و فرآيندها، رهنمودهايي ارائه مي‏دهد كه اين رهنمودها از طريق برنامه‏ ها و فعاليت‏ هاي ايجاد تغيير كه هدف آن رفع مشكل در شرايط خاص و مشكل ساز است اجرا مي‏شود. 

براي شركت در دوره آموزشي مديريت تحول در سازمان كليك كنيد

تعريف تحول سازماني 

فرآيندي برنامه ريزي شده و اصولي (نظام‏ مند) است كه با بهره گيري از ارزش‏ ها و اصول علوم رفتاري كاربردي در سازمان‏ ها در پي افزايش اثربخشي فردي و سازماني است.تحول سازماني فعاليت تا تلاش است كه در سراسر سازمان برنامه ريزي شده كه بوسيله مديريت عالي سازمان اداره شده و  اثر بخشي و سلامتي سازمان را از طريق   برنامه‌هاي تغيير برنامه‌ريزي شده در فرآيند‌هاي سازمان با استفاده از علوم رفتاري افزايش مي دهد .

براي شركت در دوره آموزشي مديريت تحول در سازمان كليك كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۰۹:۲۵ توسط:رايتك موضوع: