مركز آموزش مجازي رايتك مركز آموزش مجازي رايتك .

مركز آموزش مجازي رايتك

وظايف مدير فروش چيست؟

مديريت فروش

فروش از پيچيده‌ترين و بلكه چالش‌ برانگيز‌ترين مباحث كسب‌وكار است ؛ و از همين‌رو بدست‌گرفتن مديريت آن نيز كاري چالش‌آفرين محسوب مي شود كه ظرافتهاي خاص خود را مي‌طلبد. مديران فروش عهده‌دار شغلي دشوار و پيچيده هستند كه نيازمند آموزش حرفه‌اي، تعهد بسيار بالا و درك كوچك‌ترين موقعيت‌ها و نيازهاي بازار است. برعهده‌گرفتن رهبري يك تيم حرفه‌اي فروش ، نيازمند اعتماد به نفس بالا، برنامه‌ريزي راهبردي، ذهنيت استراتژيك، ارتباط شفاف و كارآمد، يادگيري، يادگيري‌زدايي و ياددهي و بسياري ديگر از مهارتهاي تخصصي است.

مديريت يعني انجام كارها به وسيله و از طريق ديگران و علم مديريت عبارت است از علمي كه انسان را به انجام كار‌ها از طريق ديگران هدايت مي‌كند. و همچنين گفته‌اند، مديريت فرآيند به‌كارگيري موثر و كارآمد منابع مادي و انساني در برنامه‌ريزي، سازماندهي، بسيج امكانات و منابع و هدايت و كنترل است كه براي دستيابي به اهداف سازمان و بر اساس نظام ارزشي مورد قبول،صورت مي‌گيرد.

جهت شركت در دوره مديريت فروش حرفه اي  كليك كنيد

 

مديريت فروش به اداره‌ي فروش محصولات توليدي شركت اطلاق مي‌شود و شامل برنامه‌ريزي، اجرا و كنترل برنامه‌هاي فروش و همچنين استخدام، آموزش، انگيزش و ارزيابي فروشنده‌هاست. در كسب‌وكار كوچك، ممكن است همه‌ي اين عملكردهاي گوناگون را صاحب كسب‌وكار يا مدير فروش به تنهايي انجام بدهد. نقش بنيادي مديريت فروش، توسعه و اداره‌ي برنامه‌ي فروشي است كه كمك مؤثري به اهداف سازمان كند. مدير فروش در كسب‌وكارهاي كوچك احتمالا بايد درباره‌ي مسائل مختلفي تصميم بگيرد؛ مثلا تعداد فروشنده‌هايي كه بايد به كار گرفته شوند، بهترين شيوه‌ي انتخاب و آموزش آنها، چه نوع پاداش و مشوقي براي انگيزه دادن به آنها بايد استفاده شود، چه نوع ارائه‌اي بايد انجام بدهند و عمليات فروش چگونه بايد براي بيشترين ارتباط با مشتريان شكل بگيرد.

مدير فروش

جهت شركت در دوره مديريت فروش حرفه اي  كليك كنيد

وظايف مدير فروش چيست؟

اساساً وظايف مدير فروش نيز همانند هر مدير ديگري شامل برنامه ريزي، سازماندهي، گزينش نيروي انساني و انگيزش، هدايت و كنترل نيروهاي تحت سرپرستي خود است.

مدير فروش بايد اهداف فروش را مشخص كند و اين اهداف را با اهداف بازاريابي و اهداف كل شركت هماهنگ سازد. به‌عبارت ديگر، اهداف بازاريابي شركت به اهداف فروش تبديل مي شود. اهداف فروش نيز حجم فروش را با توجه به هر خط توليد تعيين مي كند. اهداف فروش را مي توان برحسب مبالغ فروش يا واحدهاي فروش رفته تعيين كرد. اين اهداف را مي توان برحسب مناطق فروش، انواع مصرف كنندگان و دوره هاي زماني نيز تقسيم بندي كرد. به‌علاوه اهداف را مي‌بايست همواره ارزيابي، نظارت و كنترل و در صورت لزوم آنها را تعديل كرد، تا از طريق فروش، سودكافي حاصل شود.

مدير فروش همچنين بخشي از اوقات خود را جهت رسيدگي به موارد زير اختصاص مي دهد:

۱) گزينش و استخدام افراد مورد نياز براي تكميل نيروي فروش

۲) فراهم نمودن امكانات جهت آموزش كافي براي نيروي فروش خود

۳) اطمينان از اينكه سياستها و برنامه هاي حقوق و دستمزد موجب انگيزش جهت فروش بيشتر در پرسنل فروش مي شود

۴) ارزيابي هر چند وقت يكبار از عملكرد نيروي فروش

جهت شركت در دوره مديريت فروش حرفه اي  كليك كنيد


برچسب: رايتك، آموزش مجازي، مديريت فروش، مديريت فروش چيست، مدير فروش، وظيفه مدير فروش، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ساعت: ۱۱:۳۰:۴۹ توسط:رايتك موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :