مركز آموزش مجازي رايتك مركز آموزش مجازي رايتك .

مركز آموزش مجازي رايتك

تيم سازي ، فرآيند و قوانين آن

تعريف تيم

از تيم تعاريف متفاوتي ارائه شده است اما همه تعاريف داراي ابعاد مشتركي هستند. تيم داراي دو نفر عضو يا بيشتر است كه داراي اهداف عملكردي مشخص بوده و همكاري بين اعضاء تيم، لازمه حصول تيم به اهداف موردنظر است. به بيان ديگر، تيم عبارتست از يك گروه دو يا چندنفره از افراد كه به طور مستقيـم با يكديگر تعامل برقرار كرده و به منظور رسيدن به هدف، كارها را هماهنگ مي كنند. در تعريف فوق سه نكته وجود دارد:

  • حداقل دونفر بايستي در تيم حضور داشته باشند
  • اعضا بايد به طور منظم تعامل برقرار كنند تا كارهايشان را به صورت هماهنگ انجام دهند
  • اعضا بايد داراي هدف مشترك باشند

جهت شركت در دوره تيم سازي و كار تيمي كليك كنيد

تشكيل و فعاليت تيمهاي كاري ، نسبت به سازمانهاي سنتي داراي قدرت انعطاف بسيار بيشتري بوده و در برابر محيط در حال تغيير مستمر پاسخگويي بيششتري دارندبه همين دليل است كه بسياري از شركتهاي آمريكايي و اروپايي باتوجه به تجربه كشورهاي آسياي جنوب شرقي خصوصا ژاپن به سمت استفاده هر چه بيشتر از  فرهنگ تيمي روي آورده اند.

تيم سازي

جهت شركت در دوره تيم سازي و كار تيميكليك كنيد

چند قانون تيم سازي

اگر هدفي بزرگ و به دور از افكار كوچك داريد، بايد تيمي داشته باشيد كه اعضاي آن داراي افكاري بزرگ و خلاق و خطرپذير باشند. تيم شما به اندازه افراد اعضاي آن خوب خواهد بود. حتي اگر لازم است افرادي باهوش تر از خودتان استخدام كنيد

به تيم تان اعتماد كنيد.اين يك قانون تيم سازي مهم است : شما افراد فوق العاده را استخدام ميكنيد در تيم تان و به آنها اعتماد ميكنيد تا كارهاي مهم انجام دهند. شما نبايد هردقيقه وارد كار انها شويد و از آنها پرس و جو كنيد و بخواهيد كارها را طوري كه خودتان ميخواهيد پيش ببرند.وظيفه شما دادن هدف به آنهاست و وظيفه آنها تحقق هدف است.اينكه از چه راهي و چطور قرار است وظيفه شان را انجام دهند، زياد به كار شما مربوط نمي شود.

يك تيم، خارج از محل كار هم تيم است.تحقيقات اخير نشان داده، اعضاي تيم هايي كه بعد از ساعات كاري و خارج از محل كار هم با همديگر در ارتباطند، به نسبت ديگر تيم ها عملكرد بهتري دارند.زيرا با شناخت بيشتر يكديگر، درك و همپوشاني بيشتري با همديگر خواهد داشت و همين امر باعث ميشود و تعارض و سوءتفاهم كمتري در اعضاي تيم ايجاد ميشود. پس در هنگام كار، صحبت هاي غيركاري را متوقف نكنيد، اجازه دهيد اعضاي تيم تان بيشتر همديگر را بشناسند و تعامل بيشتري با همديگر داشته باشند.

معمولا داشتن يك تيم خوب، كار‌ آساني نيست.چون يك تيم خوب، قابل خريدن، نيست. يك تيم خوب، چيزي آماده براي استفاده نيست. شما بايد يك تيم خوب را بــسازيد و آنرا رشد دهيد. بعضي وقت ها كارهاي خوب پيش ميرود و بعضي وقت ها كارها خوب پيش نميرود. چيزي كه مهم است، تجربه زندگي تيمي است.

جهت شركت در دوره تيم سازي و كار تيميكليك كنيد

مدل فرايندي تيم سازي در سازمانها

در هر سازماني براي موفقيت تيم ها و نهادينه كردن فعاليت آنها در كليه سطوح سازماني نياز به يك مدلي براي شروع كار وجود دارد. شايد اولين سوالي كه در اين مدل بايد مطرح شود اين است كه آيا هر سازماني نيازمند تيم هاي كاري است؟ براي پاسخ به سوال فوق مي توان همان اصل مشهور مديريتي را دوباره در ذهن مجسم كرد"بستگي به شرايط دارد". لذا بهتر است با ديد انتقـادي به فرايند تيم سازي طبق مدل زير پرداخته شود

مرحله اول: تعيين اهداف سازمان: سازمان براي رسيدن به چه چيزي تلاش مي كند؟ فلسفه وجودي سازمان چيست؟ نقش تيم ها در دستيابي به اهداف سازمان چقدر است؟

مرحله دوم: ارزيابي امكان پذيري: آيا ماهيت فعاليتهاي سازمان با روح كار تيمي همساني و هماهنگي دارد؟ آيا سازمان جهت رسيدن به هدف، نياز به ايجاد تيم و همچنين طراحي سيستم دارد؟ براي چه مدتي؟ آيا ارزشها و هنجارهاي حاكم بر مدل ذهني افراد، تعهد نسبت به تيم ها را تقويت يا تضعيف مي كند؟

مرحله سوم: شناسايي اولويتها: نيازهاي حياتي سازمان كدامها هستند؟ در كجا تيم ها بيشتر اثربخشي دارند؟

مرحله چهارم: كشف موانع تيم سازي و رفع آنها: فقدان چه مهارتها، ويژگيهاي فرهنگي و فرايندي ممكن است تيم ها را محدود كند؟

مرحله پنجم: شروع كار با تيم كوچك: در كدام بخش سازمان بهتر است در ابتدا روش تيمي را به كار برد

جهت شركت در دوره تيم سازي و كار تيميكليك كنيد


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ساعت: ۱۱:۴۱:۵۸ توسط:رايتك موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :