مركز آموزش مجازي رايتك

دوره مديريت استراتژيك و اهميت آن

دوره مديريت استراتژيك

مديريت استراتژيك

به نظر شما چرا بعضي از شركت‌هاي بزرگ و موفق در مدت زمان كوتاهي با از دست دادن سهم بزرگي از بازار خود به موقعيتي معمولي و حتي تأسف بار تنزل يافته‌اند و يا چرا بعضي از شركت‌هاي كوچك و گمنام به يكباره به جايگاه‌هاي ممتازي در صحنه رقابت رسيده‌اند؟

چرا برخي از مؤسسات، نوسان‌هاي سياسي، اقتصادي، اجتماعي را به راحتي تحمل نموده و بر آنها غلبه مي‌كنند و در مقابل برخي از سازمان‌ها طعم تلخ شكست را چشيده و از ادامه راه باز مي‌مانند؟

مديريت استراتژيك عبارت است از بررسي محيطي (هم محيط خارجي و هم محيط داخلي) تدوين استراتژي، اجراي استراتژي، ارزيابي و كنترل. مديريت استراتژيك ، رويكردي سيستماتيك براي مشخص كردن و ايجاد تغييرات لازم و اندازه گيري عملكرد سازمانها مي باشد كه باعث حركت سازمان براي دستيابي به چشم انداز مورد نظر خود مي شود.

فرايند مديريت استراتژيك به معناي تعيين استراتژي سازمان است. مديران توسط اين فرآيند مجموعه‌اي از استراتژي‌هاي سازمان را تعريف مي‌كنند تا دستيابي به عملكرد بهتري را فراهم كنند.

با نگاهي دقيق به مفهوم مديريت استراتژيك مي‌توان به ضرورت استفاده از آن پي برد. با توجه به تغييرات محيطي كه در حال حاضر شتاب زيادي به خود گرفته است و پيچيده شدن تصميمات سازماني، لزوم بكارگيري برنامه‌اي جامع براي مواجهه با اينگونه مسائل بيشتر از گذشته ملموس مي‌شود. اين برنامه چيزي جز برنامه استراتژيك نيست

جهت شركت دردوره مديريت استراتژيك كليك كنيد


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/10/5 ساعت: ۰۹ توسط:erightec :

برنامه ريزي استراتژيك در مديريت استراتژيك

برنامه ريزي استراتژيك

مديريت استراتژيك

مديريت استراتژيك ، برنامه ريزي مداوم، نظارت، تجزيه و تحليل و ارزيابي همه چيزهايي است كه براي سازمان براي رسيدن به اهداف و اهداف آن ضروري است.. فرايند مديريت استراتژيك شامل تجزيه و تحليل تصميمات كسب و كار متقابل عملكرد قبل از اجراي آنها است. مديريت استراتژيك معمولا شامل موارد زير است:

  • تجزيه و تحليل نقاط قوت و ضعف داخلي و خارجي.
  • فرمول برنامه هاي عملياتي
  • اجراي برنامه هاي عملياتي
  • ارزيابي اينكه برنامه هاي موفق چگونه موفق بوده اند

مديريت استراتژيك مستلزم تعهد به برنامه ريزي استراتژيك است كه نشان دهنده توانايي سازمان براي تعيين اهداف براي تعيين تصميم ها و اقداماتي است كه بايد براي توليد نتايج حاصل شود.

جهت شركت دردوره مديريت استراتژيك كليك كنيد


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/8/8 ساعت: ۰۶ توسط:erightec :

دانش TRIZ چيست؟

مقدمه دانش TRIZ

واژه TRIZ از حروف اول كلمات  روسي «Teoriya Resheniya Izobrototelskikh Zadatch»  تشكيل شده است است كه برابر انگليسي آن عبارت «Theory of Inventive Problem Solving» (با مخفف TIPS) است كه به معناي نظريه حل ابداعانه مساله مي‌باشد. اين دانش در سراسر جهان تحت عنوان دانش  TRIZ شناخته مي‌شود و متداول شدن اين نام به اين علت است كه بنيانگذار آن، دانشمند خلاقيت‌شناس روسي گنريچ سائولويچ آلتشولر (G.S. Altshuller) مي‌باشد.

جهت شركت در دوره كاربردي دانش TRIZو تكنيك هاي مهندسي خلاقيت كليك نماييد

دانش  TRIZ  بطور اساسي تفكر خلاق را بهبود بخشيده و به حل مسايل در كوتاهترين زمان ممكن از طريق تاكيد برروي نتايج نهايي ايده آل كمك مي نمايد. دانش  TRIZ يك رويه سيتماتيك گام به گامي را فراهم مي آورد كه جايگزين سعي و خطا شده و با استفاده از يك روش متدولوژيك زمان ارائه محصولات جديدتر را كاهش داده و از طريق يك عملكرد برتر اين كار را انجام مي دهد و بطور اساسي فرصت اختراع و نوآوري را افزايش داده بگونه اي كه مخترعان را از چارچوب فكري محدود خود خارج ساخته و به تفكرسيستمي سطح بالايي مي رساند. اگر چه متخصص  دانش TRIZ  شدن زمان و تلاش بسيار مي برد اما براي شروع كار نمودن با دانش TRIZ نيازمند چندين روز آموزش مي باشد . بطور خاص طراحان مجرب و مديران محصول با استفاده از روشهاي دانش TRIZ داراي احساس بهتري مي گردند زيرا پس از اينكه آنها آموزشهاي پايه اي  را طي كردند بطور فزاينده اي نتايج بهتري را در مقايسه با رويكرد هاي سعي و خطا ي سنتي بدست مي آورند . 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/2/24 ساعت: ۱۵ توسط:erightec :