مركز آموزش مجازي رايتك

آموزش حسابداري ويژه بازار كار و فرصت هاي شغلي آن

آموزش حسابداري ويژه بازار كار

آموزش حسابداري ويژه بازار كار

اگر بخواهيم راجع به آموزش حسابداري ويژه بازار كار رشته حسابداري صحبت كنيم بهتر است در ابتدا بدانيم كه اين رشته  در بازار كار  در كدام شاخه هاي كاري مورد نياز است. شاخه هاي مختلف رشته حسابداري شامل موارد زير مي باشد:

حسابداري مالي: در كليه شركتها و مؤسسات تجاري و غيرانتفاعي.

حسابداري صنعتي : در كليه واحدهاي صنعتي و شركتهاي توليدي.

حسابداري دولتي : در كليه سازمانها و ادارات دولتي به عنوان حسابدار يا عامل ذي حساب.

حسابداري مالياتي : در ادارات دارايي.

حسابداري بيمه : در مؤسسات بيمه.

حسابداري بانكها : در شعبه‌ها و سرپرستي بانكها.

جهت شركت در دوره آموزش حسابداري ويژه بازار كاركليك كنيد


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/12/13 ساعت: ۰۹ توسط:erightec :

دوره حسابداري ويژه‌ي بازار كار و اهميت آن

حسابداري ويژه‌ي بازار كار

آموزش حسابداري ويژه‌ي بازار كار

آموزش‌هاي حسابداري ويژه‌ي بازار كار دوره‌هاي بسيار مفيد و كارآمد براي افرادي است كه مي‌خواهند وارد اين حرفه شوند. آموزش‌هاي لازم ويژه‌ي بازار كار يك كارگاه آموزش حسابداري عملي مي‌باشد كه براي اين دسته از افراد طراحي‌شده است.

همان‌طور كه ميدانيد رشته‌ي حسابداري يكي از رشته‌هاي مهم و پر متقاضي در بازار كار است. تمامي مديران سازمان‌ها و شركت‌ها و بانك‌ها توانسته‌اند با استفاده از برنامه‌هاي دقيق حسابداري امور مالي خود را به‌راحتي كنترل كنند و مشكلات و مسائل مالي شركت‌هاي خود را تحت كنترل خود درآورند.

در تعاريف و تشخيص ويژگي‌هاي مبرهن حسابداري مي‌توان گفت كه فرصت‌ها و دامنه‌ي شغلي اين رشته بسيار وسيع و گسترده است و امروزه تمامي محاسبات امور مالي به ياري اين سيستم پركاربرد امكان‌پذير شده است و درصد خطا و اشتباه در آن‌ها به حداقل ممكن رسيده است. به جرئت مي‌توان گفت كه ميزان بيكاري فارغ‌التحصيلان اين رشته بسيار كمتر از رشته‌هاي ديگر مي‌باشد. چون در تمامي محيط بازار كار از مركزهاي دولتي يا شركت‌ها و مؤسسات خصوصي براي قسمت امور مالي خود حتماً به يك يا چند نفر حسابدار نياز دارند تا محاسبات مالي آن‌ها را با دقت و مهارت كافي برسي نمايد.

ازاين‌رو سيستم و دانش حسابداري در تمامي اين مركزها و در محيط بازار كار جايگاه خود را به‌عنوان يك شغل لازم و مهم حفظ كرده است و يكي از اركان مهم سيستم‌ها و مراكز اداري مي باشد.

جهت شركت در دوره حسابداري ويژه بازار كاركليك كنيد


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/10/4 ساعت: ۰۹ توسط:erightec :

حسابداري و اصول حسابدارئ

حسابدارئ

حسابدارئ

حسابداريضبط سيستماتيك و جامع از معاملات مالي مربوط به يك كسب و كار است و همچنين به روند خلاصه سازي، تجزيه و تحليل و گزارش اين معاملات به سازمان هاي نظارتي و نهاد هاي جمع آوري مالي اشاره دارد. حسابداري تقريبا يكي از توابع كليدي هر كسب و كار است؛ ممكن است توسط حسابدار در شركت هاي كوچك يا ادارات مالي و شركت هاي بزرگ با ده ها تن از كاركنان مورد استفاده قرار گيرد.

حسابدارئ ضبط معاملات مالي به همراه ذخيره سازي، مرتب سازي، بازيابي، خلاصه سازي و ارائه اطلاعات در گزارش ها و تحليل هاي مختلف است. حسابداري حرفه اي است كه متشكل از افرادي است كه داراي آموزش رسمي براي انجام اين وظايف هستند.

يكي از بخش هاي حسابدارئ تمركز بر ارائه اطلاعات در قالب صورتهاي مالي عمومي (ترازنامه، بيانيه سود، و غيره) به افراد خارج از شركت است. اين گزارش هاي خارجي بايد مطابق با اصول كلي پذيرفته شده حسابداري كه اغلب به عنوان GAAP يا GAAP US شناخته مي شوند، آماده شوند. اين بخش حسابداري به حسابداري مالي اشاره دارد

بخش ديگري از حسابداري مستلزم انطباق با مقررات دولتي مربوط به گزارش ماليات بر درآمد است. امروزه بسياري از بخش هاي ضبط، ذخيره سازي و مرتب سازي حسابدارئ در نتيجه پيشرفت تكنولوژي كامپيوتر به صورت خودكار انجام شده است

جهت شركت در دوره حسابداري ويژه بازار كاركليك كنيد


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/7/24 ساعت: ۰۸ توسط:erightec :

بازار كار حسابداري و اهميت اين رشته

معرفي حسابداري و پيشينه آن

رشته ي حسابداري با 9.5% دانشجو همچنان پرجمعيت ترين رشته دانشگاهي مي باشد. فرصت هاي شغلي يك حسابدار و كار با نرم افزار حسابداري بسيار گسترده است ، چرا كه مسائل و مشكلات مالي شركت ها به جهت ركورد اقتصادي موجب شده تا حسابداران با سيستم حسابداري وضعيت شغلي بهتري نسبت به ساير فارغ التحصيلان رشته هاي ديگر داشته باشند و همين مساله باعث شده بازار كار رشته حسابداري يكي از پر متقاضي ترين رشته هاي در بازار مالي كار باشد

پيشينه حسابداري ايران به نخستين تمدن­هايي بر ميگردد كه در اين سرزمين پا گرفت. مدارك به دست آمده از ايران باستان حكايت از اين دارد كه در عصر هخامنشي نظام مالي منسجمي برقرار بوده و حساب درآمد و مخارج حكومت به ريز و به دقت ثبت و نگاهداري مي­شده است.

حسابداري به عنوان يك سيستم، با فرآيند جمع‌آوري، ثبت و طبقه بندي اطلاعات مالي، گزارش و صورت‌هاي مالي را براي استفاده و تصميم گيري افراد ذينفع درون سازماني آماده مي‌كند و حسابدار با دريافت داده‌هاي مالي خام، آن را به نظم در مي‌آورد.فرصت‌هاي شغلي يك حسابدار بسيار گسترده است و از پايين‌ترين سطح تا بالاترين سطح را در بر مي‌گيرد.

جهت شركت در دوره حسابداري ويژه بازار كار كليك كنيد


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/5/16 ساعت: ۰۷ توسط:erightec :

تفاوت حسابداري مديريت و حسابداري مالي

حسابداري مديريت

حسابداري مديريت ، شامل طراحي و استفاده از حسابداري، در داخل سازمان است. در واقع حسابداري مديريت را مي‌توان فرآيند شناسايي،‌اندازه‌گيري، گردآوري، سنجش، تحليل، تفسير و ارائه آن گروه از اطلاعات مالي و ساير اطلاعات كمي و عملكردي تعريف كرد كه توسط مديريت به منظور برنامه‌ريزي، كنترل، ارزيابي عمليات و استفاده بهينه از منابع در داخل يك سازمان، يعني حصول اطمينان از بهره‌برداري مناسب از منابع و در جهت پاسخگويي مناسب در قبال اين بهره‌برداري، مورد استفاده قرار مي‌گيرد. در حسابداري مديريت ، با تاكيد بر استفاده‌كنندگان درون سازماني، اطلاعاتي‌ اندازه‌ گيري و گزارش مي‌شود كه مديران سطوح مختلف يك سازمان را در اجراي اهداف تدوين شده براي آن سازمان مورد نظر، ياري دهد.

جهت شركت در دوره حسابداري مديريت كليك كنيد

حسابداري مديريت در مقايسه با حسابداري مالي ، رشته علمي جديدي محسوب مي‌شود. در نتيجه، به موازات پيدايش راه‌هاي جديد تهيه اطلاعات براي كمك به مديران، مفاهيم و ابزارهاي حسابداري مديريت نيز به تدريج تكامل مي‌‌يابد. علاوه بر اين، محيط سازمان‌ها به سرعت در حال تغيير هستند و حسابداري مديريت نيز بايد در تهيه اطلاعات به ترتيبي عمل كند كه اين تغييرات را منعكس سازد. به اين ترتيب مي‌توان اطمينان داشت كه حسابداري مديريت در آينده نيز همانند چنددهه قبل، ابزاري مناسب براي كمك به مديران محسوب شود.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/1/6 ساعت: ۱۷ توسط:erightec :