مركز آموزش مجازي رايتك

بازاريابي چيست؟ مدرك بازاريابي mba

مدرك بازاريابي mba

مفهوم بازاريابي

بازاريابي ، تنها به مفهوم گسترش تقاضا براي محصول نيست.  طبيعت اجتماعي آن از قبيل اعتبار ، سلامت و امنيت محصولات نيز بايد خود را در تعريف بازاريابي نشان دهد . بازاريابي عبارت از فعاليت‏هاي نيروي انساني است كه از طريق تبادل فرايندها به سمت ارضاء نيازها و خواسته ‏ها هدايت شود. يكي از نيازهاي ضروري مديران سازمان ها ، درك و توسعه ي برنامه هاي بازاريابي براي محصولات و خدماتشان است.

بازاريابي ديجيتالي (Digital Marketing)

بازاريابي محصولات و يا خدمات با استفاده از كانال‌ها و رسانه‌هاي ديجيتال براي برقراري ارتباط بيشتر با مصرف كنندگان، ديجيتال ماركتينگ ناميده مي‌شود.

در بازاريابي ديجيتالي هدف اصلي اين است كه از طريق رسانه‌هاي مختلف ديجيتالي، برندي را ترويج كنيم.

دقت كنيد كه همه‌ي رسانه‌هاي ديجيتال، نه فقط رسانه‌هاي آنلاين. براي مثال بازاريابي از طريق SMS، USSD، تلوزيون، بيلبوردهاي الكترونيكي و… جزو بازاريابي ديجيتال هستند ولي هيچكدام‌شان آنلاين نيستند.

جهت شركت دردوره مديريت كسب و كار MBAكليك كنيد


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/10/6 ساعت: ۰۹ توسط:erightec :

گرايش مديريت عمليات در مديريت MBA

مديريت عمليات

مديريت عمليات

به نقل از گالووي (Galloway) در كتاب اصول مديريت عمليات (۱۹۹۳)، مديريت عمليات در درجه‌ي اول بر توليد و تغيير حالت محصولات فيزيكي تمركز دارد. با وجود اين، گالووي استدلال مي‌كند كه مديريت عمليات، در واقع مديريت موثر و كارآمد تمامي انواع عمليات است. صرف نظر از اين كه پاي يك محصول فيزيكي در ميان باشد يا خير. مديريت توليد و عمليات به معناي مديريت انجام كسب و كار اصلي شركت است، به طور كل مديريت فرايندهاي اصلي كه باعث توليد محصول يا ارائه خدمت مي‌شود.

امروزه مديريت عمليات تعريف جديدي پيدا كرده است و از جنبه‌ي متفاوتي ديده مي‌شود. در واقع امروزه مديريت عمليات به معناي مجموعه‌اي از فعاليت‌ها و اقداماتي است كه شامل برنامه‌ريزي ، سازمان‌دهي ، مديريت و كنترل عمليات سازمان است. اين تعريف، اهميت مديريت عمليات را نشان مي‌دهد. رسيدگي و مديريت مؤثر عمليات، مي‌تواند بسيار سودمند و اثربخش باشد و در مقابل، ضعيف و شكست در اين بخش، به فاجعه‌ي بزرگي براي شركت تبديل خواهد شد

جهت شركت در دوره آموزشي مديريت mba كليك كنيد


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/5/22 ساعت: ۰۹ توسط:erightec :

دانش TRIZ چيست؟

مقدمه دانش TRIZ

واژه TRIZ از حروف اول كلمات  روسي «Teoriya Resheniya Izobrototelskikh Zadatch»  تشكيل شده است است كه برابر انگليسي آن عبارت «Theory of Inventive Problem Solving» (با مخفف TIPS) است كه به معناي نظريه حل ابداعانه مساله مي‌باشد. اين دانش در سراسر جهان تحت عنوان دانش  TRIZ شناخته مي‌شود و متداول شدن اين نام به اين علت است كه بنيانگذار آن، دانشمند خلاقيت‌شناس روسي گنريچ سائولويچ آلتشولر (G.S. Altshuller) مي‌باشد.

جهت شركت در دوره كاربردي دانش TRIZو تكنيك هاي مهندسي خلاقيت كليك نماييد

دانش  TRIZ  بطور اساسي تفكر خلاق را بهبود بخشيده و به حل مسايل در كوتاهترين زمان ممكن از طريق تاكيد برروي نتايج نهايي ايده آل كمك مي نمايد. دانش  TRIZ يك رويه سيتماتيك گام به گامي را فراهم مي آورد كه جايگزين سعي و خطا شده و با استفاده از يك روش متدولوژيك زمان ارائه محصولات جديدتر را كاهش داده و از طريق يك عملكرد برتر اين كار را انجام مي دهد و بطور اساسي فرصت اختراع و نوآوري را افزايش داده بگونه اي كه مخترعان را از چارچوب فكري محدود خود خارج ساخته و به تفكرسيستمي سطح بالايي مي رساند. اگر چه متخصص  دانش TRIZ  شدن زمان و تلاش بسيار مي برد اما براي شروع كار نمودن با دانش TRIZ نيازمند چندين روز آموزش مي باشد . بطور خاص طراحان مجرب و مديران محصول با استفاده از روشهاي دانش TRIZ داراي احساس بهتري مي گردند زيرا پس از اينكه آنها آموزشهاي پايه اي  را طي كردند بطور فزاينده اي نتايج بهتري را در مقايسه با رويكرد هاي سعي و خطا ي سنتي بدست مي آورند . 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/2/24 ساعت: ۱۵ توسط:erightec :